Seo

 Bk Web Tasarım ; Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalıdır ?

 Seo açısından oldukça fayda sağlayacak tabi bu faydayı hemen beklemekte işin başka bir boyutudur.Seo uyumlu makale yazmak ve bunun sürekliliğini sağlamak belli bir süre içerisinde arama motorlarında sitenizin ve alexa durumunun oldukça yükseldiğini göreceksiniz.Seo uyumlu makale yazarak başarının ilk adımlarını atmış bulunursunuz.Bu adımları takip eden gerekli şartlarda tekrarını sağlamak gerekmektedir.Gerekli adımlar siteniz temasından yazılımına ve seo ayarlamalarına kadar etki etmektedir.Eğer bu şartları oluşturursanız sorunsuzca web siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkıcak ve kullanıcı sayınız sürekli artıcaktır.

Yazacağınız makalenin sadece SEO uyumlu olması yetmez.Makalenizdeki anahtar kelimeler,yazım biçimi,meta etiketlerinin de SEO uyumlu olması gerekir.Ancak bunlara uyarak üst sıralara çıkarsınız.Bu makalelerde özgün üretim yapmanız gerekmektedir.Sadece makale olsun diye copy past şekilde çalışmalardan uzak durmanız gerekmektedir.Webmaster aleminde bu işi başarmak zordur ama başarırsanızda bu başarının tadını çıkarmalısınız.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

1.Bir makalede ilk etap makalenin başlığıdır.Makale başlığına çok dikkat etmek gerekir.Kullanıcıların dikkatini başlıkla çekebilirsiniz.Makalelerinizin okunması ilk etapta buna bağlıdır.Makale bşlıkları 3 yada 5 kelimeden oluşmalıdır.Daha fazla kelime yoğunluğu kullanıcının ilgisini dağıtıcaktır.

2.Anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir.Yazının ilk paragrafında yoğun ve başından sonuna kadar mutlaka anahtar kelimeler kullanılmalıdır.Çokda abartıya kaçmadan özgün kalmaya özen göstermeliyiz.Bu durumdan dolayı spma düşmemeliyiz.

3.Yazılan makale ile alakalı olarak güncel konulardan bahsedilmeli ki hem konumuzda detaya inelim hemde detaya girerek fazla sıkmadan bilgiyi pekiştirelim.

4.URL’de anahtar kelimeniz geçmelidir ve mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır.Mesela (web tasarımı Bk web tasarım şeklinde url den kullanabilirsiniz…

5.Makale yazımını arama motorları uzun tutulduğu takdirde sevsede.Biz makalemizi kullanıcılarımızı yormayacak şekilde SEO ‘ya uygun kullanıcı dostu ve sıkmayan bir makale haline getirip makalelerimizi 300 ila 650 kelime arasında tutmalıyız.Anlatımımı genelde bende kısa tutmaya çalışıyorum unutmayın Genel çoğunluk kısa yazılardan hoşlanmaktadır.

6.Etiket Oluşturuken makalemizin etiketlerini abartmadan arama motorlarına uygun 3-6 kelime arasında tutabiliriz.Daha fazlası sitemize zarar verebilir.Hemen vermesede belli bir süre sonra sıkıntıya girebilirsiniz..

7.Yazınıza eklediğiniz görsel anahtar kelime ile ilgili olmalı,alt açıklaması mutlaka anahtar kelimenizde içerisinde geçecek şekilde olmalıdır.Görsel ismi yazı ile ilgili olarak belirtilmelidir. Son olarak da yazınıza başlık eklerden H1,açıklama eklerken H2,alt başlıkları ise H3,H4şeklinde belirtin.Söylediklerimi yaparak SEO uyumlu makale yazabilirsiniz.Tabi bunların hepsi sizin cümlelerinize kalmış.Ne kadar özgün cümleler kullanırsanız o kadar iyi. Makalelerin faydalı olması için olabildiğince özgün olmalıdır.Bu yazımı okuduğunuz için tüm takipçilerime ve ziyaretçilerime çok teşekkür ediyorum iyi günler dilerim.

SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olmalıdır.?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status