En İyi 10 WordPress Ziyaretçi İstatistik EklentileriEn İyi 10 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentileri

En İyi 10 WordPress Ziyaretçi İstatistik Eklentileri

Başarılı bir blog yaratmak ve onu sürdürmeye çalışmak blogun içeriğinden daha fazlasını gerektirir. Harika bir içerik oluşturabilirsiniz ama yine de bunun sitenizin trafiğine olan etkisi yok denecek kadar …

Bu yazımızda herkesin merak ettiği WordPress sayfa ziyaretçileri ne durumda, günlük kaç kişi siteyi ziyaret etmiş, sitenin durumu nedir, hangi kelimelerden ziyaret alıyorum, sitemizdeki konular ve resimler hangi sitelerde yayınlanmış gibi birçok soru işaretli soruları bilmemiz için gerekli eklentilerdir. Bu eklentiler dışında google analitik eklenmesi ile alakalı çok güzel derler alınabilecek çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Başarılı bir blog yaratmak ve onu sürdürmeye çalışmak blogun içeriğinden daha fazlasını gerektirir. Harika bir içerik oluşturabilirsiniz ama yine de bunun sitenizin trafiğine olan etkisi yok denecek kadar az olabilir. WordPress sayfanıza belli başlı eklentiler yüklemeniz ziyaretçileriniz hakkında daha fazla görüş elde etmenizi sağlar. Sitenizi ziyaret edenlerin hangi konularda arama yaptıklarını bilirseniz ve bu konular hakkında daha çok makale sunarsanız sitenizin trafiğinin artmasını sağlarsınız. WordPress bu noktada sizlere ziyaretçilerin görüntülemelerini ve aktivitelerini daha iyi takip edebileceğiniz birden çok eklenti ve widget bulunuyor ancak hangilerinin başarılı olduğunu sizler için araştırdık.

JetPack
WordPress kullanıcılarına özel bu eklenti birden fazla özelliği içerisinde barındırarak ziyaretçilerinizi son gelişmelerden haberdar eder. 25 farklı modülü ile ziyaretçileri ve mobil ziyaretçileri izleyebilir, günlük trafiği ve bu trafiğin sayfanıza ne şekilde ulaştığını gözlemleyebilirsiniz.

kStat Reloaded

Geniş çapta kullanılan bu ileri seviye WordPress eklentisi sitenizin ne kadar sağlıklı olduğunu takip etmenizi kolaylaştırır. kStat Reloaded ile blogunuzun kaç kez ziyaret edildiği, bu ziyaretlerin hangi saatlerde yapıldığı ve ziyaretçilerin WordPress sayfanızda nerelere baktığı gibi faydalı bilgileri elde edersiniz.

W3Counter Blog Stats

W3Counter tarafından piyasaya sürülen bu eklenti WordPress sayfanız üzerinde kullanılabilen en kolay izleme eklentilerinden biridir. Blog Stat istatistiklerini sayfanızın yan sekmesine yerleştirilerek, günlük ziyaretler, başlıca aramalar, en sevilen blog iletileri ve bu trafiklerin nerelerden geldiği izlenebilir.

WassUp

WassUp eklenti blogunuzun ilerleyişinin gerçek zamanlı ve ayrıntılı analizini çıkarır. Web sitenize gelen ziyaretçilerin tam o anda ne yaptığını görmenize ve izlemenize yardımcı olur. Ziyaretçilerin hangi anahtar kelimelerle arama yaptığını ve ne kadar süreyle sitenizde gezdiğini görebilirsiniz.

Advanced Blog Metrics

Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinizin ne yaptığını öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda bloğunuza gelen ziyaretçi sayısını da artırırsınız. Advanced Blog Metrics eklentisi ile bloğunuzda en fazla trafiğin ne zaman olduğunu, kaç adet yorum geldiğini, en çok kimin yorum yaptığını görürsünüz. Eklenti aynı zamanda siteye daha çok ziyaretçiyi çekmek amacıyla yeni blog gönderisi için en uygun zamanı belirlemede size önerilerde bulunur.

Google Analyticator

Bu eklentiyle web sitenizde Google Analytics loglarına imkan sağlayacak JavaScript kodları ekleyebilirsiniz. Bu eklentide verinin yönetici sayfasında ve blogda kolayca görünmesini sağlayan farklı widgetlar vardır. Eklentinin diğer özellikleri şunlardır:

İndirme linki tarihçesini taşır
Sitenin hız takibini yapar
Size ziyaretçilerin istatistiki bilgilerini bir widget içerisinde sunar
Google tarafından oluşturulan tüm kodlar takip edilebilir
Anadile çeviri yapar
Yüklenmesi kolaydır
Google UID azalmalarını gizler
Analytics 360

Bu eklenti Google Analytics’in ve MailChimp’in Analytics 360 eklenti verisini tek bir yönetim panelinde bir araya getirir. E-posta listenize hangi kullanıcıların eklendiğini ve mevcut adresinizin ve yeni adreslerin durumunu kontrol edebilirsiniz. Kampanya trafiği sekmesiyle web sitenize ne kadar ziyaretçi geldiğini tek bir e-posta kampanyasıyla öğrenebilirsiniz.

Bu WordPress istatistik eklentisi ile yeni ziyaretçilerin web sitenize bir referansla mı yoksa doğrudan mı geldiklerini öğrenebilirsiniz. Analytics 360 eklentisi içerisinde bunların yanı sıra birçok başka özellik de bulunmaktadır.

WP-Stats-Dashboard

WP-Stats-Dashboard en iyi WordPress istatistik eklentilerinden biridir. Bu çok amaçlı eklenti size hedef kitlenize ulaşma istatistiklerinizi, Alexa sıralamanızı, blog trafiğinizi ve çok daha fazlasını sunar. Diğer özellikleri arasında şunlar vardır:

Sayfanızın yabancı dillere çevirisini yapar
50’nin üzerinde sosyal medya takibi yapar
Profilleri bulur
Çok sayıda istatistik yönetim paneli widgeti vardır
Günlük grafikler, sosyal medya takibi, yazarlar sıralaması gibi kenar çubuğu widgetları vardır
Stat Press Reloaded

Bu WordPress eklentisinde WordPress blogları için çok iyi özellikler bulunmaktadır. Anahtar kelime aramalarını, gözatıcıları, ziyaretçileri, işletim sistemi bilgilerini hiçbir sorun yaşamadan takip edebilirsiniz.

Bu eklenti WordPress blogunuza yükledikten sonra blogunuzla ilgili bilgileri kolayca edinebilirsiniz. Eklenti size istatistikleri kenar çubuğunda gösterir. Alanınız azaldığında eski belgeleri kaldırır. Çok sayıda da dil seçeneği vardır.

WP Statistics

Bu eklenti blog istatistiklerini kendine özgü bir yöntemle toplar, oluşturur ve size bildirir. Şunlar hakkında bilgi edinmenizi sağlar:

En fazla sayıda ziyaretçi alan sayfalar
E-posta yoluyla yeniden post edilen istatistikler
Şu an web sitenizi kimlerin ziyaret ettiği
Web sitenizde şu an kaç kişinin onlien olduğu
GeoIP veri tabanına gelen güncellemeler
Sonuç Olarak
Yeni yazı yayınlamak için en uygun zamanı bilirseniz daha çok takipçi sayısına ulaşırsınız. Bu eklentilerle yalnızca WordPress sayfanızda ziyaretçilerinizin ne aradığını öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerinizin görmekten hoşnut olduğu içeriklerin ne olduğunu da kavrarsınız. Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda gönderilen iletiler sayesinde sitenizi geliştirerek amaca yönelik ziyaretlerin sayısında artış yakalarsınız.

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status