https://www.bkwebtasarim.com/

WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu

İçindekiler

Merhaba arkadaşlar ; Bu yazımızda sizlerin yaşadığı yada yaşayacağı wordpress ortam kütüphanesi sorunlarından birini bahsedeceğim, çoğu arkadaşımız bu konuda zorluk çekmektedir. Daha önceki sitemizde bu tarz yazılarımızı hatta başımıza gelen sorunları düzelterek çözdüğümüz wordpress sorunlarımızı sizler ile paylaşıyorduk. Buradanda affınıza binayen yardımcı olmak adına wp sorunları ile alakalı problemleri anlatmaya çalışacağız.

WordPress Ortam Kütüphanesi

resim ekleyememe ve kütüphanedeki resimleri göremiyorsak bu tarz sorunlar genel olarak sıkıştırma eklentileri yada optimize eklentilerinden yada diğer eklentilerden kaynaklanıyor olabilir. İnternette araştırdığımızda sorunumuza çare olacak bir konu neredeyse bulunmamaktadır.

Bu yazımızda bir önceki paragrafta eklentilerin bu soruna neden olabileceğinden bahsettik. İlk olarak eklentileri sırayla devre dışı bırakalım ve deneyelim.Bu sorunun neden olabileceği eklenti w3 total cahce eklentisi yüklediyseniz bir çakışmadan doğabilecek bir nedendir. Bu eklentiyi kaldırın ve panelden çıkıp tekrar panele giriş yapın. Eklentiler bu soruna neden olmuyorsa şayet, config.php dosyanızı notepad ++ ile açarak bomsuz kaydet seçeneği ile kayıt edin ve ana dizindeki dosya ile değiştirin. Bu config.php dosyasını yeni bir wordpress indirerek içerisinden alınız. Aldıktan sonra aynen anlattığım şekilde bomsuz kayıt edin ve msql şifrelerinizide doğru girerek eski config.php dosyanızın dizinine dosyayı yükleyiniz.

Bir nedende ya uploads klasörlerinizde gerekli izinler yoktur. Yada dosya yükleme limitleriniz dolmuştur. Bunlar için ise hosting firmanız ile görüşerek bu konuda bilgi alabilirsiniz..

Aksi bir durum yaşarsanız bk web tasarım iletişim adreslerinizden bizlere ulaşarak yardım alabilir sorununuza beraber çözüm sağlayabiliriz…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

14 thoughts on “WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu ( Çözüldü )

  1. bende bu problemi yemek tarifleri sitemizde yaşadım az kaldı yeniden kurucaktım siteyi. Anlattıklarınızı harfiyen uyguladım ve bu benim için büyük problem olan ortam kütüphanesi problemini çözdüm çok teşekkür ederim…

    iyi çalışmalar hocam…

  2. Bu sorunu benim gibi birçok kişi yaşamıştır anlattığınız şeyleri uyguladım ve sorunumu çözdüm.Çok teşekkür ederim…

    1. tam olarak nasıl bir işlem yapmaktasınız, soruna kesin çözümdür bu işlem, muhakkak eksik bir şeyler yapıyorsunuz…

  3. Merhaba,
    Aynı sorunu bende yaşıyorum ve w3 total cache eklentisi hiç kullanmadım. Eklentileri devre dışı bıraktım olmadı. Cpanel denb baktım çözemedim. Aynı zamanda eklenti de aratamıyorum. Yine aynı sorun yükleniyor da kalıyor. Panel den kurabildim eklentiyi ama işimi görmedi.

  4. Ortam kütüphanesi problemi beni çıldırtmıştı sağolsun arkadaşımız çok üzel bir anlatım ile güzelce anlatmış, anlatılanları uyguladım ve sonuç olarak problem ortadan kalktı, gerçekten emek vererek kesin sonuç ile bizlere yardımcı olduğun için çok teşekkür ederiz. Bundan sonra takipteyim, çözmediğimiz problemler olursa buradan belirterek yarım isteyeceğim. iyi çalışmalar dilerim …

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status