php hata kodları nasıl gizlenir

Php Hataları Gizleme Kodu

Php sayfasında error_reporting komutunu kullanarak hata mesajlarını görebilir.Bu hatanın kaynakları dış sebebli yada iç sebeble olabilir.Yada site tasarlarken yapılan bir takım hatalar meydana gelebilir.Sitenin Bu Hata mesajlarını vermesini engelleyebilirsiniz.

Bu ne işinize yarayacak derseniz. Muhtemel bir saldırgan web sayfasında hatalı olan sayfaya daha fazla özen gösterecektir.Ama hataları göremezse korumanız biraz daha artacaktır.Bu hata kaynaklarının birçok sebebi olabilir işte tam bu noktada yardımımıza bu kodlar gelmektedir.Hata sayfalarını yada kodlarını bu kodlar ile engelleyebilirsiniz.Bu işinize çok yarayacaktır.

Aşağıdaki kodu sayfanın en başına koyarsanız tüm hata ve uyarı mesajlarını gösterir. Uyarı mesajları için endişe etmeyin. sakıncası yoktur.Bunu hataları temizlemek içinde kullanabilirsiniz. Normalde php uyarıları göstermez. Class kütüphanesi yazarken ihtiyaç duyabilirsiniz.
error_reporting(E_ALL);

Aşağıdaki kod ise sayfada hiçbir hata göstermez.Buda engellenemeyen hata kodlarını sıfırlar ve web sitesinde herhangi bir hata uyarısı almassınız.Yine bu kodda çok işinize yarıyacaktır.Hata kodu verdiğinde tamda aradığınız koddur. Sayfada yüzlerce hata olsa bile uyarı mesajı çıkmaz. Siteyi yayınlama aşamasında kullanmanız tavsiye edilir.Php hata sayfası çözümü

error_reporting(0);

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status