backlink

Google Gözündeki Değerli Backlink Kaynakları

Kaliteli Backlink ve Çöp Backlink

Backlink google ne yaparsa yapsın bir sitenin olmassa olmazları arasındadır. Backlinklerde bu kalite şartlarında çeşitliliğe ayrılarak kalite ve çöp backlink olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Google’ın arama motoru optimizasyonunda yaptığı yenilikler ile ortaya çıkan backlink kavramı, son yıllarda ikiye ayrılmıştır bu üstüne basa basa belirtmek isterim. Algoritmaların güncellenmesi sonucu ortaya çıkan bu backlinkler, kaliteli backlink ve çöp backlink olmak üzere iki çeşittir ve Google, çöp backlinkleri cezalandırırken ; kaliteli backlinkleri ödellendirmektedir. Backlink alırken çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biride budur. Genel olarak siteleri incelediğimizde herkesin karmaşık bir backlink ağı kurduğunu görmekteyiz. Karmaşık backlinkleri ancak çok büyük siteler alabilir.  Bu backlinklerden bizler zarar görürken bu yüksek siteler fayda görücektir. Kesinlikle kendimizi bu siteler ile kıyaslamayalım. Backlink alımları ile yapacağınız seo çalışmalarında, link almış olduğunuz sitenin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bunu kesinlikle gözardı etmemeli ve hafife almamalısınız. Web dünyasında şu anda Google gözünde kaliteli olarak görülen 4 farklı site vardır.Paravan bloglar, son yıllarda seo açısından giderek önem kazanmaktadır ve büyük çaplı sitelerin yüzlerce paravan bloğu bulunmaktadır. Paravan blogları korkmadan kullanabilirsiniz.

Kişisel Blog Linkleri Çok Değerlidir

Bu blogları önemli kılan nokta, ana site ile aynı alanda hizmet vermesidir.İkinci olarak blog tanıtımları da popülerlik kazanmıştır. Mesela bu bloglar arasında bizim kendi blogumuz gibi burada yayınlanan siteleride inceleseniz görüceksiniz ki siteler ile alakalı makaleleri ilk sıralarda görebilirsiniz. Genellikle özgün ve güncel olan ve ayrıca Pagerank değeri yüksek olan kişisel bloglardan alınan linkler çok değerlidir. Forumların içerisinde yer alan ücretsiz konu açımı ve site tanıtım alanları ile sitenize ziyaret çekmeniz , sitenizin seo yönünü güçlendirecektir. Son olarak reddit başta olmak üzere tüm sosyal imleme sitelerini kullanmanız, yüksek Pagerank değere sahip backlink almanızı sağlayacaktır.

Makalelerinizi sosyal medya hesaplarından paylaşarak hşt çekebilir ve sitelerinizin kalitesini arttırabilirsiniz….

Sosyal İmleme ve Seo

Sosyal İmleme Sitelerinin Faydaları

Sosyal İmleme ve Yararları

Evet arkadaşlar sizlere bu yazımızda sosyal imlemelerin sitelerimize olan faydalarından ve bizlerin faydalandığı tecrübelerden bahsedeceğiz…Bu yazımızda sizleri çok sıkmadan açıklayıcı bir şekilde bu servislerden nasıl faydalanacağımızı anlatacağız.Sosyal imleme siteleri backlink açısından oldukça önemli ve geri dönüşleride oldukça kuvvetli bir kaynaktır.Bu kaynağıda bütün webmasterlar ve seo işi ile uğraşan ustalar bilmektedirler.Sosyal imlemeleri kullanmaya başladığımızda sitemizin yapısı, yaşı ve güncellik durumlarıda seo açısından ve sosyal imleme servislerinden nasıl geri dönüş açısından bizlere bilgi vermektedir.

Sosyal imleme servislerini öncelikle kaliteli ve sayfa yapıları oldukça iyi olanlardan almak ilk önceliğimiz olmalıdır.Daha sonra ivmeyi düşürerek belli bir oranda eklemelerimizi pr değeri küçülterek servislerden yararlanabiliriz.Sosyal imleme sitelerine ekleme yaparken başlığımızı çok uzun yada çok kısa yapmamalıyız.Sanki eklemeyi bir başkası sizin makalenizi önermiş gibi doğal eklemeye özen göstermeliyiz. Epoksi zemin kaplama şeklinde bir başlık girebilirsiniz.Bu şekilde daha ivmeli bir çalışma olucaktır.Başlık kımından başka bir örnek vermek gerekirse ( mesela ; bizler Web Tasarım ) şekilde ekleyerek kelime bazlı çalışma yapıyoruz.Tabi çalışmamızı ne odaklı yapacağımıza karar verdikten sonra bu şekilde çalışmamızı başlatmalıyız.Yada Mesela (Bk Web Tasarım ) şeklindede yazımızı ekleyebiliriz.Etiket kısmınada web tasarım, bk web tasarım, seo, özel yazılım şekilde doldurarak ;

Makale kısmına ise tamamen özgün ve daha önce hiçbir yerde olmayan yazımızı üşenmeden yazmalıyız.Başka türlü kopyala yapıştır şeklindeki çalışmalar bir işe yaramıyacaktır.Uzun vadeli çalışmalarda copyala yapıştır şekildeki çalışmalarınızdan zarar görüceğiniz aşikardır.

Bu yazımızdada sizlere anlatmak istediklerimi kısa tutarak ve yaşadığımız, edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak yardımcı olmaya çalıştık.Kafanıza takılan herhangi bir soru işaret olduysa ve böyle bir sorunla karşılaşırsanız bizlerden destek alabilirsiniz.

İnternet dünyasında oldukça fazla sosyal imleme sitesi yer almaktadır fakat ben kullandığım ve tavsiye ettiklerimden ; patchwork halı
1) https://www.onlywire.com/
2) http://www.socialmarker.com/
3) http://www.socialposter.com/
4) http://www.social-bookmarking-sites-list.com/
5) http://socialadr.com/

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status