hızlı index yöntemleri

Hızlı index almak kolay mı ?

Hızlı index almak kolay mı ?

Bu blog yazımızda sizlere örnekler ile bahsedeceğim hızlı index ve indexden sonra hazırladığımız makalenin google sıralaması ile alakalı bilgiler vereceğiz.Bir önceki yazımızı bir teknoloji haberleri yayınlayan haber sitesinden kopyala yapıştır ile aldık ve sitemize ekledik.Sitemiz bk web tasarım 5-10 dakika içerisinde makalemizi indexlemesi gerekirken index almadığını gördüm.Nedeni ise makalenin başka bir siteden alma olduğunu söyleyebiliriz.Şimdi sitemiz % 99.99 özgün içeriklere sahipken araya bir adet kopya içerik ekledik.Bununda index almasını sabırla bekledim ve gördümki kopya içeriğin google gözünde bir değeri olmadığınıda yaşadık.Hemen google webmaster tools a giriş yaparak içeriğimizi google gibi getir kısmından ekledik neyseki hemen indexlettik.Aslında burada google un seo değerlendirmesi olarakda sitemizin baştan aşağı kelimeler dahil sıralamalarda bile geriye gitmesine neden olucaktır.Ama bu bizim için sorun olmadığı için sizlere örne olsun diye böyle bir örnek sitemiz için yaşatıldı.

Şimdi duyar gibiyim iyide nasıl olucak bu iş.Hızlı index yolları öncelikle sitemize eklediğimiz yazılarımızdan geçmektedir.Hızlı indexin önemi gibi istediğimiz kelimelerde ilk sıralarda çıkabiliyormuyuz bunlarda seo konusuna nasıl hızlı index almak gibi bu tarz konulardada siteleriniz için çok önemli faktmrlerdir.Mesela index hızınız çok iyi yerlere geldi ve bu işten memnunsunuz fakat eklediğiniz içerikler 2-3. sayfalarda çıktıysa bişeyler doğru gitmiyor demektir.Bu durumda genel manada bir araştırma yaparak bu sorunada çözüm bulmanız ve bir an önce bu durum içinde hızlıca işlemlere başlamalısınız.

Şunu unutmamalıyız google her siteyi öyle sık inceliyor ki buna bizim hızımız kesinlikle yetmiyor.Mesela ben bir önceki sitemi kopyala yapıştır yaptım ve sitemi google anında inceledi ve nakale içerisindeki yazımın kontrolü saniyeler içerisinde kontrol edip sitem içerisindeki makalemi ona göre değerlendirdi ve sitemi ilk on sayfaya bile almadı.Diğer makalelerim genel olarak ilk 3 te bir öncekide ilk 10 da bile değil bu örnek umarım sizlere bu konuda bir fikir sunar.

Anlatmak istediğimiz kesinlikle özgünlüktür.Bu konuyu birçoğumuz bilsekte bilmeyenlerimiz hala var.Şimdi özgünlük dışında birkaç adet daha yapmamız gereken işlemleri anlatacağım.

Mesela işe backlink ile başlayalım ;Backlink alırken profil ve blog backlink ÖNERMİYORUM.En azından yeni siteler için bu geçerli daha sonra profesyonelliğinize kalmış bu methotları kullanabilirsiniz. Program ile kasılan şeylerden yarar gelmez. Kesinlikle siteleriniz için paket backlink, program ile kasılan tek makaleli işlmelerden uzak durunuz.Bu işlemlerdede özgünlük önemlidir. Temiz imleme siteleri bulup ana sayfanızı her ay düzenli olarak imletin.Etiketleri sitelerinizin içeriğine göre ayarlayın. Sonrasında temiz 10 15 kadar imleme sitesi bulup konularınızı istediğiniz titlelerde imleyin. Kategorilerinize açıklama girin. (WordPress kategori menüsünden) Yani sitelerinizdeki kategorilerin tanımı olmalıdır. Google amca indexlediğinde o kategoride neleri olduğunu yazarsanız bu bir + sağlar size.

Kaliteli forum sitelerinde imzalarınıza linklerinizi koyun.İçerik açıklamalı tanıtım yazılarınızı yazarak sitelerinize kullanıcı çekmeye çalışın.İmzalarınızdaki linkler ana sayfa ile değil kategori olmalı. Önemli olan alt sayfaları güçlendirmek. Senin ana sayfan çok sağlam olsada alt sayfaların tırt olduktan sonra bir anlamı olmaz. Tek anasayfaya çalışma yapmayın alt kategorilerinizde ana sayfanız gibi güçlensin ki alt sayfalara eklediğimiz içeriklerde google tarafından dikkate alınsın. Mümkün oldukça özgün girmeye çalışın buna çok dikkat edin, tek makaleyi 100 siteye eklemeyin bu işlemler eskiden çok azda olsa işe yaradı ama şimdi spam sonucu doğurabilir. Fayda yerine zarar görebilirsiniz. Başlıkları çok uzun tutmayın mesela işe yen, başladıysanız ( Bk Web Tasarım ) gibi olabilir.. XML Sitemaps eklentisi kullanın.Otamatik olarak bu eklenti site içeriklerini google göndericektir.

Aşağıda vereceğim listeyi eğer siteniz wordpress ise; WordPress yazma ayarlarına girin; Servis Güncellemenin altında boş bir yer var oraya vereceğim ping adreslerini yazın. linki aşağıda yer almaktadır.

https://www.bkwebtasarim.com/wp-content/uploads/pinglist.txt

Yukarıda verdiğimiz ping siteleri ile girdiğiniz yazıları otmatik olarak ping servislerine yollar.Bu sayede hızlı index oranınız yükselir.Eğer siteniz için zamanınız var ise sitenizi google a sevdirmeye bakın, hazırcı olmayın, özgün yazılarımızı sosyal medya ilede kendimize sayfalar oluşturarak, bu sayfalarda makalelerimizi, yazılarımızı paylaşalım, bu sayfalardan beğeni ve paylaşım yaptırmaya çalışalım bunlar hep önemli.Kendinizi geliştirin belki bizim burada yazmadığımız, yazmayı unuttuğumuz hatta bilmediğimiz sizlerin aklına gelebilecek yeni bilgiler ile sitelerinizi google sevdrebilir ve her eklediğiniz yazınızı hızlı index ve ilk sıralarda tutabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz açıklamaları eğer yerine getiremediyseniz google webmaster tools ile hızlı index alabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Bu başlık adı altında belki başka yazılarda yazabiliriz.Yada başka başka seo ile ilgili sizlere yenilikçi bilgileri sizlere aktarabiliriz.

Görüldüğü gibi sitemiz dakikalar içerisinde indexlendi ve ( Hızlı index almak kolay mı ) kelimesinde ;

Yaklaşık 430.000.000 sonuç bulundu (0,49 saniye) arama kriterlerine göre ilk sayfa ve ilk sıradadır.İlk paragraflarda bahsettim bir önceki makalemizde o makalemiz hiç sıralama almazken bu örnek sizlere çok açık bir çalışmanın nasıl anlattığımız makale baiında ilk sayfalardaolduğunu gördük. İyi çalışmalar dileriz.

 

 

 

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status