Bomb Filtresi

Bomb Filtresi Çözümü

Bomb Filtresi Çözümü

Şimdiki yazımız web sitesi olupta seo uzmanlığı olan yada web sitesi için uğraşıp seo ile alakası olmayan ama azda olsa bir bilgiye sahip webmasterlar için bir anlatım olucaktır. Google’ un Bomb filtresi dediğimiz kelimeden dolayı aldığı bir ceza çeşitidir. Bu ceza naıl meydana gelmektedir. Bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Umarız bu cezaya düşmüş yada düşmek üzere olan site sahiplerine faydalı olucaktır. Google bomb filtresi yani cezası belli aralıklar ile alınan linklerin belli süreler içerisinde sıralamalarda yükselmesi sonucu web site sahibinin yada seo uzmanının bunu kat kat fazla alarak daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacağı kanaatine vararak, aldığı backlinkler sonucu arama motorlarında ve en önemlisi google ‘un gözünde bomb filtresine düşmesine neden olmaktadır. Bu cezadan çıkmak o kadarda kolay gözükmesede bu konu hakkında çözümler elbetteki bulunmaktadır.

Bomb filtresi çözümünden bahsetmek gerekirse bu çözümleri birkaç maddede toparlayabiliriz.

– Sitenizin kelime yoğunluğunu ölçümleyin bu analizi çok iyi yapmalısınız, %5’den yukarı olan kelimeleri %5 ve daha altına indirin.

– Kelime ve kod yoğunluğu dengelemeye çalışın. Kelime yoğunluğunuz ile kod oranı arasında çok mesafe olmamalıdır.
– Ahrefs gibi backlink analiz sitelerinden backlink analizlerleri yapın ve filtrede olduğunuz kelimedeki linkleri bir yere not edin. Hangi kelimelerden sorun yaşadınız bunları iyi derleyin.
– Bu linkleri sitelerden kaldırın. Backlink aldığınız site sahipleri ile iletişime geçin. Eğer kaldıramıyorsanız. Bu linkleri bir .txt dosyasına kaydedin. (Eğer bir domainden çok fazla url ile backlink alıyorsanız .txt de domain:siteadi.com şeklinde yazmanız yeterli olacaktır)
– Kaydettiğiniz bu domainleri google ( webmaster tools ) dan disallow ile engelleyin. Bunu yapabilmek için sitenizi webmaster tools a bağlamalısınız.
– Eğer google tarafından bildirilmişse bu durum size ( bu bildirimi https://www.google.com/webmasters/tools/manual-action ) tekrar değerlendirme isteği ile  ( https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr ) yaptığınız değişiklikleri googleye bildirin. Bu bildirim çok kısa sürelerde dikkate alınıcaktır.

Şimdi kısada olsa seo hakkında yanlış bilinenler hakkında birçok konuda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Seo bilindiği taktikler dışında artık çok değişik stratejiler ile yapılabilmektedir. Link alarak seo yapamıyacağınızı azda olsa anlamışsınızdır. Bu arada seo sabır işidir. sabretmeniz gereken bir çalışmadır. Eskiden biz çalışmalarımızda çok kısa sürelerde geri dönüşler alırken, bu aralar çok daha ciddi bir sabır gerektiren ve çalışmalarınızı çok kısa sürelere çekemediğimizi sizlere bildirmek isterim.

Tek yapmanız gereken sabretmek ve herhangi bir filtreye girmemektir. Bu işlemler sonundada yine sabretmekten başka bir şansınız yok. Bekleyip göreceksiniz yaptığınız işlemlerin karşılığını aldınız mı alamadınız mı ? Kolay gelsin…

 

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status