Bomb Filtresi

Bomb Filtresi Çözümü

Bomb Filtresi Çözümü

Şimdiki yazımız web sitesi olupta seo uzmanlığı olan yada web sitesi için uğraşıp seo ile alakası olmayan ama azda olsa bir bilgiye sahip webmasterlar için bir anlatım olucaktır. Google’ un Bomb filtresi dediğimiz kelimeden dolayı aldığı bir ceza çeşitidir. Bu ceza naıl meydana gelmektedir. Bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Umarız bu cezaya düşmüş yada düşmek üzere olan site sahiplerine faydalı olucaktır. Google bomb filtresi yani cezası belli aralıklar ile alınan linklerin belli süreler içerisinde sıralamalarda yükselmesi sonucu web site sahibinin yada seo uzmanının bunu kat kat fazla alarak daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacağı kanaatine vararak, aldığı backlinkler sonucu arama motorlarında ve en önemlisi google ‘un gözünde bomb filtresine düşmesine neden olmaktadır. Bu cezadan çıkmak o kadarda kolay gözükmesede bu konu hakkında çözümler elbetteki bulunmaktadır.

Bomb filtresi çözümünden bahsetmek gerekirse bu çözümleri birkaç maddede toparlayabiliriz.

– Sitenizin kelime yoğunluğunu ölçümleyin bu analizi çok iyi yapmalısınız, %5’den yukarı olan kelimeleri %5 ve daha altına indirin.

– Kelime ve kod yoğunluğu dengelemeye çalışın. Kelime yoğunluğunuz ile kod oranı arasında çok mesafe olmamalıdır.
– Ahrefs gibi backlink analiz sitelerinden backlink analizlerleri yapın ve filtrede olduğunuz kelimedeki linkleri bir yere not edin. Hangi kelimelerden sorun yaşadınız bunları iyi derleyin.
– Bu linkleri sitelerden kaldırın. Backlink aldığınız site sahipleri ile iletişime geçin. Eğer kaldıramıyorsanız. Bu linkleri bir .txt dosyasına kaydedin. (Eğer bir domainden çok fazla url ile backlink alıyorsanız .txt de domain:siteadi.com şeklinde yazmanız yeterli olacaktır)
– Kaydettiğiniz bu domainleri google ( webmaster tools ) dan disallow ile engelleyin. Bunu yapabilmek için sitenizi webmaster tools a bağlamalısınız.
– Eğer google tarafından bildirilmişse bu durum size ( bu bildirimi https://www.google.com/webmasters/tools/manual-action ) tekrar değerlendirme isteği ile  ( https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr ) yaptığınız değişiklikleri googleye bildirin. Bu bildirim çok kısa sürelerde dikkate alınıcaktır.

Şimdi kısada olsa seo hakkında yanlış bilinenler hakkında birçok konuda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Seo bilindiği taktikler dışında artık çok değişik stratejiler ile yapılabilmektedir. Link alarak seo yapamıyacağınızı azda olsa anlamışsınızdır. Bu arada seo sabır işidir. sabretmeniz gereken bir çalışmadır. Eskiden biz çalışmalarımızda çok kısa sürelerde geri dönüşler alırken, bu aralar çok daha ciddi bir sabır gerektiren ve çalışmalarınızı çok kısa sürelere çekemediğimizi sizlere bildirmek isterim.

Tek yapmanız gereken sabretmek ve herhangi bir filtreye girmemektir. Bu işlemler sonundada yine sabretmekten başka bir şansınız yok. Bekleyip göreceksiniz yaptığınız işlemlerin karşılığını aldınız mı alamadınız mı ? Kolay gelsin…

 

backlink

Google Gözündeki Değerli Backlink Kaynakları

Kaliteli Backlink ve Çöp Backlink

Backlink google ne yaparsa yapsın bir sitenin olmassa olmazları arasındadır. Backlinklerde bu kalite şartlarında çeşitliliğe ayrılarak kalite ve çöp backlink olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Google’ın arama motoru optimizasyonunda yaptığı yenilikler ile ortaya çıkan backlink kavramı, son yıllarda ikiye ayrılmıştır bu üstüne basa basa belirtmek isterim. Algoritmaların güncellenmesi sonucu ortaya çıkan bu backlinkler, kaliteli backlink ve çöp backlink olmak üzere iki çeşittir ve Google, çöp backlinkleri cezalandırırken ; kaliteli backlinkleri ödellendirmektedir. Backlink alırken çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biride budur. Genel olarak siteleri incelediğimizde herkesin karmaşık bir backlink ağı kurduğunu görmekteyiz. Karmaşık backlinkleri ancak çok büyük siteler alabilir.  Bu backlinklerden bizler zarar görürken bu yüksek siteler fayda görücektir. Kesinlikle kendimizi bu siteler ile kıyaslamayalım. Backlink alımları ile yapacağınız seo çalışmalarında, link almış olduğunuz sitenin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bunu kesinlikle gözardı etmemeli ve hafife almamalısınız. Web dünyasında şu anda Google gözünde kaliteli olarak görülen 4 farklı site vardır.Paravan bloglar, son yıllarda seo açısından giderek önem kazanmaktadır ve büyük çaplı sitelerin yüzlerce paravan bloğu bulunmaktadır. Paravan blogları korkmadan kullanabilirsiniz.

Kişisel Blog Linkleri Çok Değerlidir

Bu blogları önemli kılan nokta, ana site ile aynı alanda hizmet vermesidir.İkinci olarak blog tanıtımları da popülerlik kazanmıştır. Mesela bu bloglar arasında bizim kendi blogumuz gibi burada yayınlanan siteleride inceleseniz görüceksiniz ki siteler ile alakalı makaleleri ilk sıralarda görebilirsiniz. Genellikle özgün ve güncel olan ve ayrıca Pagerank değeri yüksek olan kişisel bloglardan alınan linkler çok değerlidir. Forumların içerisinde yer alan ücretsiz konu açımı ve site tanıtım alanları ile sitenize ziyaret çekmeniz , sitenizin seo yönünü güçlendirecektir. Son olarak reddit başta olmak üzere tüm sosyal imleme sitelerini kullanmanız, yüksek Pagerank değere sahip backlink almanızı sağlayacaktır.

Makalelerinizi sosyal medya hesaplarından paylaşarak hşt çekebilir ve sitelerinizin kalitesini arttırabilirsiniz….

backlnk

Yüksek Pagerank Değerine Sahip Backlink Eklenebilen Siteler

Yüksek Pagerank Değerine Sahip Backlink Eklenebilen Siteler

Pagerank değeri yüksek sitelerden backlink almayı herkes ister.Eğer seo yapıyorsanız ve projeniz üzerine oynuyorsanız sizde istemelisiniz. Bu kaynaklar google gözünde çok değerlidir. Hiç vakit kaybetmeden web sitenizi bu platformlara eklemeli ve backlink kaynaklarına sahip olmalısınız ki sitelerinizi birkaç ay sonrası için sağlamlaştırmalısınız.

Peki bu platformlar nedir? Sizlere bu platformlar hakkında kısa kısa bilgiler aktarmak istiyoruz.Nasıl bu backlinklere sahip olacaksınız bu bilgileri sizlere aktarıyoruz.Bunlar siteleriniz için değerli etkenlerdir.

Öncelikle elgg.org sitesinden bahsetmek istiyoruz. Elgg sitesi bir ödüllü sosyal ağ sayfasıdır. Bu siteye destek sunan bir kaç sosyal platform bulunmaktadır. Bağlantı almak için http://community.elgg.org/ web adresi aracılığıyla üye oluyor bu site aracılığıyla profil oluşturup web sitemizin adresini ekliyoruz.Bu bir profil backlinkdir.Profil backlink de siteniz için değerlidir.Bunu göz ardı etmeyin.

Grooveshark, online müzik paylaşım ve dinleme sitesidir. Bu siteden profil oluşturarak web sitenize ve sosyal ağlarınıza bağlantı sağlayabilirsiniz.Buda sizin siteniz için kaçınılmaz bir fırsattır.

Spring.me, Sosyal paylaşım platformu olan bu site aracılığıyla arkadaşlarınıza soru sorabilirsizin, resim paylaşabilir ve cevap verebilirsiniz.Bu şekilde link paylaşımında problem çıkabilir.Sitenize backlink verirseniz silinme şansı olabilir ama profil backlink eklerseniz kimse linkinizi silmez ve kalıcı olur. Bizim için en önemli kısım dediğimiz profilden link çıkışı yapabilmemizdir. Hiç vakit kaybetmeden bağlantınızı eklemenizi önermekteyim.

YouTube, bilmeyeniniz yoktur. Bu siteden kanal oluşturup bağlantı almadıysanız bir an önce almalısınız. Sadece web sitenize değil tüm sosyal ağlarınıza da kanalınızdan bağlantı çıkışı yapabilirsiniz.

SoundCloud, Yine bir müzik paylaşım ve dinleme platformu. Bu platformdan da sitenize ve sosyal ağlarınıza bağlantı çıkışı yapabilirsiniz. Üye olup aktivasyon linkini tıkladıktan sonra profilinizi düzenleyerek bağlantınızı ekleyebilirsiniz.

Son iki bağlantımız ise GitHub ve Behance. Bu platformlarda da profil oluşturarak web sayfalarınıza bağlantı sağlayabilirsiniz.Yine bu şekilde profil backlink sayılarımızı çoğaltmış oluyoruz.

Bu şekilde sağlam profil backlinkleriniz oluşmuş olucaktır.Bu şekilde siteler bulup aynı işlemleri tekrarlıyabilirsiniz.Merak etmeyin sağlam birer profil backlinkleriniz olur.Bk web tasarım ve seo hizmetleri sitelerimiz içinde kullanmış olduğumuz metotdur herhangi bir tereddütünüz olmasın içiniz rahat olsun.iyi çalışmalar dileriz…

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status