WordPress Site Taşıma Eklentisi - All-in-One WP Migration

WordPress Site Taşıma Eklentisi – All-in-One WP Migration

WordPress Site Taşıma Eklentisi – All-in-One WP Migration

WordPress Site Taşıma Eklentisi – All-in-One WP Migration ; WordPress İçerik Yönetim Sistemini Hemen Hemen herkes taşıma işlemi ve taşıma işlemini gerçekleştirirken bir takım sorunlar yaşamış ve bu sorunları gerek yedek alırken problem yaşamış, gerek ise dosyaları taşırken bir takım problemler yaşamaktadırlar. İşte tam bu noktada sizlerin yardımına koşacak bir eklenti ile karşınızdayız. 

 

WordPress Site Taşıma Eklentisi İndir

Öncelikle sizlere wordpress site taşıma eklentisini indireceğiniz bağlantıyı vermek istiyoruz. WordPress sitenizi başka hosta taşımak için kullanmanız gereken eklenti All-in-One WP Migration eklentisi. Bu eklentiyi buraya tıklayarak WordPress.com üzerinden indirebilir veya WordPress yönetim paneliniz üzerinden eklentiler sekmesi altından All-in-One WP Migration anahtar kelimesini aratarak bulabilir, kurabilir ve etkinleştirebilirsiniz.

Bu şekilde oldukça basit ve kolay bir şekilde sitenizi sorunsuz olarak taşımış olacaksınız. Yada yedeklerinizi Cpanel üzerinden tar.gz olarak yedek alıp sunucunuza bildirip, herhangi bir ftp dizinine atarak dosyayı domaininize kurdurabilirsiniz. Kurmaları yaklaşık 1 saati alacaktır.

wordpress site taşıma eklentisi

wordpress site taşıma eklentisi

WordPress Site Taşıma

WordPress içerik yönetim sistemini kullanan birçok kişi site taşıma işine girişmiştir. Bu eklenti web site sahiplerinin oldukça işine yarayacak ve taşıma işini kolaylaştıracak bir eklentidir. Mevcut sitelerini başka hosting hesabına taşımak isteyenlerin gözünü korkutan bu işlemin en kolay ve pratik yolunu bu yazıda açıklıyor olacağız. Aslında taşıma işlemi bilen biri içinde basittir, işlem tamamen sırası ve gerekli yedekleri doğru yapma ile orantılıdır. Artık korkmayın, WordPress site taşıma eklentisi All in One WP Migration eklentisi ile tanışmaya hazır olun!

WordPress Site Taşıma Eklentisi

WordPress sitenizi başka domaine taşımak için manual ve otomatik olarak nitelendirebileceğimiz bir dizi işlemler yapmanız gerekiyor. Bu yazıda sadece eklenti ile yapılan wordpress site taşıma işlemini yani otomatik wordpress site taşıma işlemini anlatıyor olacağız ve ne kadar basit olduğunu sizlere kısaca göstereceğiz.

Öncelikle WordPress site taşıma işleminde dikkat edilmesi gerekenler verimli bir yedek alma aşaması. Sitenizin tam yedeğini yeni hosting hesabınıza aktarmak için iki seçeneğiniz var;

1- #Zor olan Yöntem | Cpanel girişi  yaptıktan sonra Public_Html dizinindeki tüm dosyaları ZIP olarak sıkıştırıp yeni hosting hesabınızda Public_Html dizini içerisine yüklemeniz ve burada Extract (Arşivden Çıkartma) etmeniz gerekiyor.

PhpMyAdmin üzerinde bulunan WordPress verilerini depoladığınız veritabanını da yine dışa aktarıp yeni hosting hesabınızda oluşturacağınız veritabanı içerisine import edin. Bu sayede hem dosyalarınızı hem veritabanınızı yeni hosting hesabına taşımış olacaksınız. ( Cpanel üzerinden Full Backup yaparak tüm sitenin yedeğini oluşturup bu dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.)

2- # Kolay Olan Yöntem | WordPress Sitenizin yedeğini yeni hosting hesabına Cpanel Üzerinden aktarmak diğer bir yöntem. Bu yöntem ile sitenizin yedeğini bilgisayarınıza indirip yeni sunucuya yüklemenize gerek kalmaz. Bu sayede saatlerce süren upload sorunundan kurtulmuş olursunuz. Uzak sunucuya yedek almak için yazmış olduğum yazıyı okuyarak WordPress sitenizin yedeğini eklentisiz nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

WordPress sitenizin yedeğini nasıl alacağınızın kolay ve zor yöntemini öğrendikten sonra sıra geldi WordPress sitenizi yeni hosting hesabına taşımaya. Bu işlemin eklenti kullanarak ve eklentisiz olarak yapıldığını daha önce söylemiştim. Bu yazıda WordPress sitenizi başka hostinge taşımayı eklenti kullanarak nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

 

wordpress-site-taşıma-eklentisi-2

 

WordPress Başka Domaine Taşıma

Eklentiyi kurduktan sonra etkineştirin ve soldaki panelden (Genelde Araçlar sekmesi altında bulunur) Site Migration başlığına tıklayın. Daha sonra yapmanız gereken tek şey ise EXPORT butonuna tıklamak. Bu sayede tüm sitenizi tek bir dosya halinde indirebileceksiniz. Web Sitemizi internet ortamında çok kolay bulabilirsiniz. google.com.tr arama motorlarında bizi bularak bilgi alabilirsiniz. WordPress Etiketi Ait Olduğu Yazıya Yönlendirme adlı makalemizi inceleyerek bu konuda wordpress ile alakalı güzel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

wordpress-site-taşıma-eklentisi-4

 

Bizi Arayın
DMCA.com Protection Status